Czarna farba do drewna

Ponieważ kolor czarny w przypadku mebli oraz wystroju wnętrz jak i lokali jest bardzo uniwersalny, czarna farba do drewna cieszy się dużą popularnością. Na czym ta uniwersalność polega? Na tym że kolor czarny dobrze komponuje się z bardzo szeroką gamą innych kolorów. Jest zarazem bardzo wyraźny a zarazem neutralny. Meble z dobrej jakości drewna pomalowane czarną farbą będą pasować do ścian o białym kolorze a po remoncie i zmianie koloru elewacji wewnętrznych na inny – np.: beżowy, nadal będą dobrze komponować się. Czarny kolor może dawać na elementach drewnianych różne efekty – w zależności od zastosowanego rodzaju farby. Możemy uzyskać efekt matu albo połysku. Przy tym można wyróżnić przypadki gdzie mamy pokryte całkowicie słoje i nie widać naturalnej faktury drewna lub też odwrotnie – słoje widać i możemy cieszyć się efektem naturalnego elementu wizualnego w naszym pomieszczeniu lub jakimś elemencie elewacji zewnętrznej. Taki efekt widocznych słoi był modny przed kilku laty jednak ten nurt prawdopodobnie w mniejszym lub większym stopniu jest nadal obecny i inspiruje dzisiejszych projektantów mebli. Czarna farba emaliowa do drewna może być zastosowana w bardzo dużej ilości przypadków. Emalia pokrywa bardzo dobrze malowana powierzchnię, dzięki czemu nadaje się do renowacji elementów drewnianych – zarówno mebli, małej architektury ogrodowej a także elementów elewacji zewnętrznych czy części budynków – balustrad drewnianych, tarasów, wiat. Chcąc pokryć elementy wewnątrz pomieszczeń, użyjemy czarnej emalii akrylowej, jeżeli chcemy pomalować elementy zewnętrzne – posłużyć powinniśmy się emalią alkidową, inaczej ftalową.

Emalia akrylowa – doskonale nadaje się do odnowienia elementów wchodzących w skład wyposażenia wnętrz – czyli mebli, lamp, drewnianych ram obrazów. Nawet stare powierzchnie drewniane uzyskają świeże: powierzchnię i kolor.

Czarna farba do drewna na zewnątrz? Tutaj użyjemy emalii ftalowej. Chociaż należy dodać że te farby – inaczej alkidowe – są bardzo uniwersalne. Są on tworzone na bazie oleju, stąd powierzchnie nimi malowane dają połysk. Są one tez odporne na ścieranie, stąd używa się ten rodzaj farb na powierzchniach typu schody, podłogi, tarasy, poręcze. Emalia to nie tylko kolor. Farba emaliowa ftalowa może mieć właściwości konserwujące oraz zabezpieczające przed czynnikami atmosferycznymi.

Meble pomalowane na czarno farbą emaliową mają zdecydowany kolor a tym samym charakter. Można, w przypadku produktu odpowiedniej jakości, liczyć na trwałość koloru i wysoką estetykę powierzchni. Czarna farba do drewna efektywnie pokrywa malowaną powierzchnię, dzięki czemu można odnowić stare, zniszczone meble czy inne sprzęty. Tego rodzaju produkty dają ogromne możliwości aranżacyjne własnej przestrzeni – tej we wnętrzach jak i tej na zewnątrz, narażonej na niekorzystne warunki atmosferyczne takie jak deszcz, śnieg czy grad. Jedna z cech stylu skandynawskiego w meblach jest korzystanie z naturalnego motywu słoi. Jeżeli chcemy uzyskać kolor