Wczasy na wyspie Zakynthos

Od kilku lat grecka wyspa Zakynthos cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród  turystów. To miejsce magiczne, niezwykle piękne, gdzie można podziwiać naturę i cieszyć się z morskich kąpieli. Wczasy na Zakynthos to bardzo dobra propozycja, z całą pewnością warto rozważyć ten kierunek podróży. Choć wyspa jest mała i popularnością pewnie nigdy nie dorówna Krecie czy Rodos jest bardzo chętnie odwiedzana przez turystów, którzy chcą odpocząć w otoczeniu natury, błękitnej wody i pięknych plaż. Dlaczego warto odwiedzić Zakynthos?

Magiczny Zakynthos

Wyspa od kilku lat jest głównym celem turystycznym osób, które przyjeżdżają do Grecji. Krajobrazy zapierają dech w piersiach, piaszczyste plaże zachęcają do relaksu. Na wyspie jest dużo pięknych plaż, niektóre z nich są mało uczęszczane, inna przyciągają miłośników sportów wodnych. Są też plaże z łagodnym zejściem do morza, które będą idealnym rozwiązaniem dla rodzin z dziećmi. Otóż, wycieczki na zakynthos cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, szczególnie ze względu na piękne widoki. Na wyspie znajduje się dużo punktów widokowych, z którym można oglądać zachody i wschody słońca. Oczywiście fenomen Zakynthos to nie tylko plaże, bo jak się je opuści można odkryć tradycyjne wioski oraz idealną przyrodę. 

Niebieskie Jaskinie

Niesamowite, hipnotyzujące niebieskie jaskinie znajdziemy w północnej części wyspy, pod Cape Skinari. To jedno z najpopularniejszych miejsc na całej wyspie, można je zwiedzić ze zorganizowaną wycieczką albo wynajmując małą łódź. Swoją nazwę jaskinie zawdzięczają niezwykłym odbiciom niebieskiej wody, które można dostrzec na ich ścianach. Wycieczki łodzią zaczynają się od plaży Makris Gialos, portu Agios Nikolaos i Cape Skinari.

Plaża Navagio

Plaża Navagio to pierwsza rzecz, jaka przychodzi większości osobom na myśl, gdy ktoś wspomina o Zakynthos, to symbol tej wyspy. Plaża jest biała, żwirowa, prezentuje się bardzo efektownie, wrażenie potęguje turkusowa, rzadko spotykana woda, dzięki temu widoki są nieziemskie i można odnieść wrażenie, że trafiliśmy do istnego raju. To jedna z najchętniej i najczęściej fotografowanych plaż na świecie. Choć można się na nią dostać wyłącznie przypływając łodzią, to naprawdę jest godna zobaczenia. Na plaży można podziwiać rdzewiejący wrak statku, który również stanowi niemałą atrakcję turystyczną. 

Ciekawe miasteczka 

Będąc na miejscu, warto również wybrać się na wycieczkę do stolicy wyspy, która nosi taką samą nazwę jak ona. To piękne, nadmorskie miasteczko, które ma specyficzny klimat i wiele ciekawych zabytków. Domy i budynku zostały odbudowane po trzęsieniu ziemi, które miało miejsce w 1953 roku, wówczas wiele pięknych kościołów, zabytków, kamienic niestety zostało bezpowrotnie zniszczonych. W stolicy można znaleźć wiele pięknych uliczek, które idealnie nadają się do zdjęć. Można dobrze zjeść lokalne przysmaki. Kuchnia grecka zawiera wiele owoców można, jest dość pikantna. Innym ciekawym miastem na wyspie jest Zante, które znajduje się w centrum wyspy. Można tam znaleźć wiele ciekawych atrakcji począwszy od Muzeum Solomos z grobami Dionizosa Solomosa i Andreasa Kalvosa, po słynne wzgórze Stranis.

Idealne miejsce na urlop

Wycieczki na Zakynthos cieszą się obecnie bardzo dużą popularnością, co więcej na wyspę można dostać się bezpośrednio z Polski, dokładnie z Łodzi. To bardzo wygodna opcja, dzięki temu nie trzeba spędzać długich godzin w podróży. Grecka wyspa Zakynthos to bez wątpienia bardzo dobry kierunek podróży, jeśli zależy nam na tym, aby podziwiać piękne, rajskie wręcz krajobrazy. Jest tu dużo plaż, zabytków, można uprawiać sporty wodne, dostępnych jest też sporo atrakcji dla dzieci. To idealne miejsce na urlop zarówno dla rodzin z dziećmi, par, jak i osób, które decydując się na spędzenie urlopu z większą grupą znajomych.