Sposoby na utrwaleni make upu

Kosmetyki towarzyszyły człowiekowi od zarania dziejów. Niegdyś uzyskiwane w bardzo prosty sposób i z podstawowych składników, jakie można było znaleźć w przyrodzie. Obecnie branża kosmetyczna to jeden z największych segmentów przemysłu, który prężnie się rozwija i zmienia, jak trendy na półkach drogerii. Większość kobiet stosuje makijaż i pragnie, by był on jak najtrwalszy. W końcu nikt nie lubi rozmazanych, nieestetycznych smug na twarzy w ciągu dnia, a już nie daj w trakcie ważnej imprezy czy spotkania.

Nawilżona twarzy – bazowa czynność

Niezależnie od tego, jaki makijaż preferujemy, bardzo istotną rolę odgrywa nawilżenie i tonizacja skóry twarzy przed jego wykonaniem. Bez tego nasz idealny make up może okazać się delikatny i podatny na ścieranie. Warto używać dobre jakości kosmetyków nawilżającym oraz normalizujących pH skóry twarzy, jak kosmetyki thalgo. To pozwoli na właściwe przygotowanie twarzy pod makijaż, jak wiadomo najpierw idzie baza – podstawową bazą jest odpowiednio nawilżona i wypielęgnowana twarz. Warto jako bazę używać dobrze nawilżającego i szybko wchłaniającego się kremu, jak np. thalgo hyaluronique.

Zabiegi kosmetyczne

W celu zadbania o pielęgnację twarzy można postawić na wizyty u kosmetyczki w Bydgoszczy. Taką wizytę trzeba oczywiście umówić z odpowiednim wyprzedzeniem, a potrzebne ku temu informacje znajdziemy na stronie salonu. Oczywiście, to przykładowe i cieszące się pozytywnymi opiniami studio, a podobne do niego znajdziemy w każdym mieście. Warto stawiać na autoryzowane salony kosmetyczne Thalgo, w który znajdziemy zarówno usługi oczyszczające i pielęgnacyjne. Szczegółową ofertę zabiegów znajdziemy na stronie, a jest ona rozbudowana zarówno dla ciała i twarzy.

Mniej znaczy lepiej

Popularną metodą na przedłużenie trwałości makijażu jest jego stopniowanie. Warto nakładać makijaż warstwami z wielu względów. W ten sposób łatwo zbudujemy odpowiednie krycie i nie przesadzimy jednocześnie z ilością. W makijażu więcej wcale nie oznacza lepiej, a wręcz przeciwnie. Najlepiej stawiać na natural look, także w make upie.

W harmonii

Dla wzmocnienia trwałości makijażu najlepiej korzystać z produktów z tej samej serii albo chociaż z jednej firmy. Wtedy mamy większa pewność, że będą one harmonijne i współgrały ze sobą. Jeżeli zależy nam na najlepszym efekcie to warto stawiać na kosmetyki z górnej półki i preparaty bardziej profesjonalne o dermatologicznym zapleczu, jak np. kosmetyki Thalgo. Wybierając krem Thalgo do twarzy, krem pod oczy Thalgo i dobierając do tego właściwy krem bb Thalgo zyskamy pewność, że składniki w nich zawarte nie będą się ze sobą gryzły i powodowały podrażnień czy efektów ubocznym 

Makijaż permanentny

Najskuteczniejszą opcją na trwały makijaż jest oczywiście makijaż permanentny w Bydgoszczy. Taki make up ma swoje plusy i minusy. Jest on trwały, ale kosztowny. To trochę, jak tatuaż w formie makijażu – nie do zdarcia, choć z upływem czasu pigment się wyciera. Zdecydowanym minusem takiego makijażu jest, że nie zmienimy go codziennie, więc musimy być zdecydowani przy jego wykonywaniu, czy chcemy mieć kreski na powiekach przez długi czas na przykład. Warto zapoznać się z tematem makijażu permanentnego. Profesjonalne studio kosmetyczne Helios oferuje zabieg w atrakcyjnej cenie z użycie kosmetyków thalgo. Cennik można zobaczyć na stronie, a studio chętnie udzieli dodatkowych informacji. W dodatku, opinie o Thalgo jako marce są bardzo pozytywne – to kosmetyki także dla skóry wrażliwej.