Odpowiednia higiena jamy ustnej

Piękne, zdrowe zęby to marzenie większości z nas, nie mniej jednak, aby móc cieszyć się nieskazitelnym uśmiechem, należy przestrzegać kilku prostych zasad. Jak dbać o higienę jamy ustnej? 

Szczotkowanie zębów

Chociaż szczotkowanie zębów może się wydawać banalnie proste, tak naprawdę większość osób robi to niepoprawnie. Po pierwsze nie należy szczotkować zębów bezpośrednio po jedzeniu. Po drugie trzeba wybrać odpowiednią szczotkę do zębów. Najlepiej sprawdzą się modele elektryczne, okrągłe, takie szczotki bardzo dokładnie wyczyszczą zęby, jednocześnie będą delikatne dla szkliwa. Każdy łódź dentysta doradzi, jaką szczotkę wybrać oraz jak poprawnie myć zęby. Prawidłowe szczotkowanie zębów jest niesłychanie istotne, szczególnie w przypadku osób, które korzystają ze szczoteczek manualnych. Mimo, że najbardziej popularne jest mycie zębów ruchami okrężnymi, to dentyści w Łodzi polecają wymiatanie. Ruchy obrotowo-wymiatające to najlepsza opcja, aby zęby były dokładnie wyczyszczone. To, dlatego zaleca się stosowanie szczoteczek elektrycznych.

Jakich zasad warto przestrzegać?

Przede wszystkim należy myć zęby po każdym posiłku, a jeżeli nie jest to możliwe, to warto zjeść jabłko albo wypłukać usta. Trzeba mieć na uwadze również to, że szczoteczka nie wystarczy, aby móc dbać o piękny uśmiech. Niezbędne jest korzystanie z nici dentystycznych oraz wykałaczek. Nie możemy zapominać także o regularnym odwiedzaniu dentysty.