Na co zwrócić uwagę podczas wyboru bagażnika dachowego?

Bagażniki dachowe to niezwykle przydatne akcesoria, które pomogą w znaczny sposób powiększyć przestrzeń ładunkową pojazdu. Obecnie wiele osób podróżuje samochodem i to całą rodziną, tak więc bagaży za zabrania jest zazwyczaj dużo. Niestety zwykły bagażnik samochodowy zazwyczaj nie jest w stanie zmieścić wszystkich rzeczy, dlatego boxy dachowe to doskonałe rozwiązanie.

Wymiary boksów bagażowych

Nie można będzie kupić bagażnika bez takich danych, jak marka, rok produkcji auta, a także rodzaj jego podwozia – to podstawa. Po drugie przed udaniem się do sklepu w poszukiwaniu bagażnika, warto odpowiedzieć sobie na kilka istotnych pytań – jak często będziemy korzystać  boksu oraz co będziemy w nim przewozić. Jedną z ważniejszych kwestii będą oczywiście wymiary, boks musi być dopasowany do samochodu, w taki sposób, aby nie przesłaniał widoczności s przodu oraz nie blokował tylnej klapy bagażnika z tyłu. O ile w przypadku samochodów typu kombi, SUV, każdy bagażnik będzie odpowiedni, to jeżeli mamy małe auta, warto pamiętać, aby nie przesadzać z rozmiarem boksu.

Sposób mocowania

Obecnie rynek bagażników samochodowych jest duży i każdy producent ma oryginalne, autorskie rozwiązania odnośnie sposobu montażu. Oczywiście metody mocowania będą podobne, jednak warto mieć na uwadze to, że poszczególne bagażniki są dedykowane konkretnym modelom pojazdów. Dobrze będzie zaopatrzyć się w bagażniki thule, bo jest to renomowany, ceniony producent, dzięki temu możemy mieć pewność, że długo posłuży i będzie bezpieczny. Mimo, że decydując się na jeden z bagażników thule trzeba liczyć się z dość wysokimi kosztami, to bez wątpienia warto zainwestować w dobrej jakości akcesoria samochodowe, bo długo będą służyć. Wcześniej warto upewnić się, jakim bagażnikiem bazowym dysponujemy oraz czy wybrany model bagażnika będzie pasował do boksu.

Nośność dachu auta

Trzeba wiedzieć, że każde auto posiada ograniczenia dotyczące maksymalnego obciążenia dachu, taką informację można znaleźć w instrukcji obsługi swojego samochodu. Pamiętajmy, aby pod żadnym pozorem nie przekraczać zaleceń producenta, gdyż wtedy narażamy się na niebezpieczeństwo i uszkodzenie pojazdu.

Bagażniki Thule – dlaczego warto?

Bagażniki thule to akcesoria samochodowe wysokiej jakości, które pochodzą od cenionego producenta, dlatego warto wziąć je pod uwagę. To produkty wykonane z wysokiej jakości materiałów, przy wykorzystaniu nowoczesnej technologii, właśnie dlatego są tak trwałe i polecane przez wielu kierowców. Thule to szwedzka marka, która cieszy się duży uznaniem na całym świecie, wybierając bagażnik thule możesz mieć pewność, że jest to inwestycja na lata.  To bagażniki stylowe, mocne, przetestowane pod względem bezpieczeństwa. W ten sposób zyskujemy dużo dodatkowego miejsca w samochodzie, tak więc bez problemu można zapakować więcej rzeczy, jeśli wybieramy się w dalszą podróż na przykład całą rodziną czy z paczką przyjaciół.