Kłódka szyfrowa – rozwiązanie proste i bezpieczne!

Z koniecznością zabezpieczenia swojego mienia spotykamy się każdego dnia. Podczas podróży musimy zadbać o szczelność bagażu, jadąc na wycieczkę o zapięcie roweru, a nawet podczas ćwiczeń na siłowni o zamknięcie szafki. Noszenie przy sobie pęku kluczy do tysiąca kłódek nie jest praktyczne, wygodne, ani bezpieczne. Na szczęście na rynku są też inne rozwiązania.

Jednym z nich jest kłódka szyfrowa, które zamykane i otwierane są za pomocą specjalnego szyfru. Ustalamy go samodzielnie i zazwyczaj składa się on z 3 lub 4 cyfr, więc jest prosty do zapamiętania. Brak konieczności używania klucza jest też dużo wygodniejszy dla nas – nie musimy mieć przy sobie pęczku kluczyków, a także nie musimy obawiać się o ich zgubienie.

Gdzie sprawdzi się kłódka szyfrowa?

To doskonałe rozwiązanie, wszędzie tam, gdzie chcemy wyeliminować klucz. Najczęściej takie rozwiązanie możemy spotkać w zakładach pracy, placówkach oświatowych i obiektach sportowych. Za pomocą niewielkiej kłódki na szyfr zabezpieczamy swoją szafkę, czy też szufladę z najważniejszymi rzeczami.

Swoje zastosowanie kłódki szyfrowe znajdą także podczas zabezpieczenia bagażu, skrzynek narzędziowych, rowerów, a nawet maszyn i urządzeń. Dzięki wygodzie i dużej praktyczności wynikającej z braku konieczności posiadania klucza, stosowane są często w siłowniach, czy też na basenach. Nie trzeba się wówczas martwić przez cały trening o kluczyk umieszczony w kieszeni.

Jak wybrać kłódkę szyfrową?

Wybierając odpowiednią kłódkę na szyfr należy zwrócić uwagę na kilka elementów. Podstawowym jest oczywiście jakość wykonania samej kłódki, która powinna być zrobiona z mosiądzu lub stali nierdzewnej, tak by nie była narażona na uszkodzenia mechaniczne. Zastosowanie tych materiałów ma również ogromne znaczenie przy kłódkach, które umieszczamy na zewnątrz – są dużo bardziej odporne na warunki pogodowe.

Duże znaczenie ma również kształt kłódki. W sprzedaży dostępne są modele okrągłe i prostokątne o różnej średnicy i wysokości pałąka. Poszczególne egzemplarze różnią się też wielkością korpusu. Przy zakupie należy pamiętać, że kłódka na szyfr musi być idealnie dopasowana do chronionego przedmiotu. Zostawienie zbyt dużego ucha może ułatwić potencjalnemu złodziejowi przecięcie go. A tego chcemy przecież uniknąć.

Gdzie kupić kłódkę na szyfr?

Ze względu na swoją dużą popularność, kłódki szyfrowe możemy zakupić w bardzo wielu miejscach. Produkt ten jest obecnie dostępny w marketach budowlanych, sklepach z narzędziami, a nawet w spożywczo – przemysłowych supermarketach. Chcąc jednak otrzymać fachową pomoc przy zakupie, a także możliwość szerokiego wyboru produktów należy udać się do internetu i poszukać strony renomowanego sprzedawcy.

Przykładem takiego sprzedawcy jest firma dobre-zamki.pl, która od lat dostarcza na rynek kłódki na szyfr. W ciągu wielu lat działania firmy, z jej produktów skorzystało tysiące klientów. Zdobyte w tym czasie doświadczenie pomaga właściwie doradzać i pomagać podczas zakupów. Doceniają to odwiedzający ich stronę internetową, którzy chwalą za wysoką jakość obsługi i wiedzę.

Kłódki na szyfr – cena

Kłódki szyfrowe to bardzo wygodny i praktyczny sposób na zabezpieczenie swojego mienia. Co najważniejsze, nie jest to rozwiązanie przesadnie drogie. Najtańsze kłódki na szyfr kosztują około 35 zł, natomiast te z wyższej półki dostaniemy już za niespełna 50 złotych. Różnice w cenie wynikają z zastosowanego materiału, a także długości szyfru, który możemy wprowadzić.

Napisano w dom