Jak dobrze odnowić pokój dziecka?

Zamierzasz odmalować pokój dziecka? Nie wiesz, co zrobić, by otrzymać fantastyczne efekty? Zajrzyj do poniższego tekstu, gdyż może dostarczyć Ci cennych wskazówek.

Odnawiamy pokój dziecka – od czego zacząć?

Wybór farby do pokoju dziecięcego to dla wielu rodziców nie lada wyzwanie, zwłaszcza jeśli mamy do czynienia ze starszym dzieckiem. Co zrobić, by remont pokoju wyszedł nam dobrze, a przy tym by dziecko było zadowolone? Na pewno nie powinniśmy stawiać tylko na te rozwiązania, które sprawdzają się w każdych pomieszczeniach. To ma być pokój dziecka, to ono ma się w nim czuć dobrze, więc sięgnijmy po coś, co sprawi mu radość. Jakie dokładnie kolory lubi? Może jakiś konkretny styl lub ulubieni bohaterowie z bajek? Nie zaszkodzi też podpytać malucha, co chciałby mieć na ścianach swojego pokoju. Ilość dostępnych wariantów urządzenia pokoju jest tak duża, że z pewnością uda się coś ustalić.

Wybór farby do pokoju dziecka – co będzie najlepsze?

Mając za sobą podstawowe ustalenia, trzeba przejść do wyboru farby. Na co warto postawić? Która farba do pokoju dziecięcego będzie najlepsza? Wybór dostępnych opcji robi wrażenie. Nas oczywiście powinny interesować te farby, które pokrywają się z naszymi wcześniejszymi ustaleniami, ale nie tylko, ponieważ powinniśmy też stawiać na farby jakościowe, które będą odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz zabrudzenia. Dzieci lubią się bawić, nie zwracają też zwykle uwagi na to, czy ściany się pobrudzą lub uszkodzą. Dlatego, jeśli nie chcemy, by wkład włożony w remont poszedł na marne, powinniśmy sięgnąć po najlepsze spośród dostępnych farb. Bardzo dobrze mogą się sprawdzić farby lateksowe, które cechuje właśnie wysoka odporność na uszkodzenia, ale nie tylko, ponieważ są to też farby o dobrej izolacji, czyli przy okazji zadbają o to, by w pokoju malucha nie rozwinęła się pleśń bądź grzyby. Ciekawym dodatkiem mogą być brokatowe farby do ścian, szczególnie jeśli skomponujemy je z odpowiednim oświetleniem. Brokatowymi farbami możemy malować całe ściany, jak również wybrane fragmenty. Jedyne co trzeba zrobić to umiejętnie je do siebie dobrać.

Gdzie dostaniemy wybrane farby?

Gdzie dokładnie możemy nabyć wszystko, co wybraliśmy? Trzeba przyznać, że na rynku działa wiele punktów oferujących szeroki wybór farb, lecz tylko nieliczne z nich są w stanie zapewnić nam wszystko, co wybraliśmy do pokoju malucha. Przykładem jednej z nich jest Studio Farb Pigmentologia – dystrybutor zapewniający nam farby do ścian z przeznaczeniem do dekoracyjno-ochronnego malowania pokoi. W jakże szerokiej ofercie znajdziemy farby renomowanych producentów z kraju oraz zagranicy, w tym m.in. Tikkurila, Beckers oraz Jedynka. Co ważne, dystrybutor działa zarówno stacjonarnie, jak i online, więc każdy z nas może dostosować sposób robienia zakupów do swoich preferencji. Aby skorzystać z bogatej oferty sklepu online, nawet nie musimy wychodzić z domu. Jedyne czego potrzebujemy to urządzenia z dostępem do sieci oraz trochę wolnego czasu na to, by złożyć zamówienie. W razie trudności z wyborem zawsze możemy liczyć na fachowe doradztwo, ponieważ to firma, która ma doświadczenie oraz szeroką wiedzę, więc doskonale wie, jakie farby mogą sprawdzić się w pokoju malucha.