Firma sprzątająca – jakie wyposażenie?

Pomysł na biznes to nie wszystko, trzeba dołożyć starań i pomyśleć, jakie wyposażenie wybrać, aby móc świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Sprzęt taki jak szorowarki do podłóg, zamiatarki czy wysokiej jakości środki chemiczne do czyszczenia to podstawa. Wybierając wyposażenie trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim, jakie powierzchnie będziemy sprzątać.

Profesjonalna szorowarka do podłogi

Wybierając szorowarki do podłóg musimy brać pod uwagę kilka istotnych parametrów, między innymi takich jak prędkość obrotowa, szerokość robocza czy waga urządzenia. Takie rzeczy są ważne, gdyż od tych czynników w dużej mierze zależy, czy maszyna będzie funkcjonalna i będzie  w stanie spełnić nasze oczekiwania. Pod nazwą szerokości roboczej kryje się po prostu szerokość szczotki szorującej. Jeżeli chodzi o wagę, to jest ona istotna  z dwóch względów. Po pierwsze trzeba wybrać sprzęt, który będzie można bez żadnych przeszkód przewieźć. Z drugiej strony trzeba liczyć się z tym, że im cięższa będzie szorowarka, tym jej wydajność będzie lepsza. Standardowo maszyny czyszczące ważą około 30 kg, takie szorowarki pozwalają na dokładne usunięcie zabrudzeń z powierzchni podłogi. Jeżeli chodzi natomiast o prędkość roboczą to zazwyczaj mieści się ona w zakresie 120-230 obrotów szczotki na minutę. Należy zdawać sobie sprawę z tego, że wyższe obroty wcale nie muszą gwarantować dokładniejszego czyszczenia. 

Szorowarki – jakiej firmy?

Do najbardziej znanych i polecanych firm produkujących szorowarki należy między innymi Hako. Mają szorowarki z operatorem siedzącym i prowadzącym, ich sprzęt jest nowoczesny, jednocześnie dość przystępny cenowo. Firma działa na rynku od wielu lat, dostarcza produkty innowacyjne, zaawansowane technologicznie. Poszczególne urządzenia różnią się od siebie wielkością, a także wydajnością pracy.