Co zrobić, kiedy potrzebny jest nam adwokat od rozwodów w Gdyni?

Istnieje wiele powodów, które sprawiają, że małżeństwo może się rozpaść. Niestety, w wielu przypadkach rozwiązaniem nieudanego pożycia małżeńskiego jest rozwód. Jak pokazują statystki, małżeństw zawiera się coraz więcej, niestety rozwodów także przybywa. Kiedy już wiemy, że to nieuniknione, musimy się do tego dobrze przygotować. Niezbędna może okazać się pomoc dobrego prawnika, aby nie zostać samemu z wieloma obowiązkowemu prawnymi, jakie będą nas w tym czasie dotyczyć.

Aby znaleźć prawnika, tak naprawdę trzeba niewiele. Wystarczy, że wpiszemy w wyszukiwarkę chociażby – adwokat rozwód Gdynia a wyniki wyszukiwania podsunął nam wiele ofert. Czy jednak możemy mieć pewność, że „pierwsza lepsza”, na którą postawimy okaże się odpowiednia. Musimy być świadomi, że kiedy w grę wchodzą sprawy rozwodowe, pomóc powinien nam dobry prawnik i to najlepiej taki, który specjalizuje się w prawie rodzinnym. Ogrom wątpliwości pojawia się w naszych głowach gdy wiemy, że koniecznością będzie rozwód – od czego zacząć, jak mogą wyglądać koszty rozwodu i wiele innych.

Rozeznanie

Jeżeli czas nas strasznie nie goni, warto rozeznać się wśród znajomych, czy któryś z nich, byłby w stanie polecić nam jakiegoś adwokata od rozwodów. Jest to szansa na odnalezienie takiego specjalisty, który jest darzony zaufaniem przez swoich klientów. Jako, że jest to sprawa raczej delikatna, każdy wolałby, aby nie powierzać swojego losu niesprawdzonej osobie.

W takim wypadku, osobę rekomendującą warto wypytać o kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim o jakość współpracy – jak jest przez nią oceniana, o koszty usługi oraz podejście do swojego klienta. Jeżeli jesteśmy już przekonani, że jest to właściwy specjalista, umówmy się na konsultacje, jeżeli jednak nie – wykorzystajmy Internet!

Gdzie jak nie w sieci odnajdziemy dziesiątki interesujących ofert. Trzeba jednak podchodzić do nich z pewnym dystansem, gdyż każdego prawnika najlepiej zweryfikować. Także w Internecie znajdziemy grupy, fora i inne miejsca, gdzie umieszczane są opinie, oceny i rekomendacje dotyczące danych adwokatów. Niech będzie to narzędzie, które posłuży nam jako sposób na sprawdzenie wiarygodności.

Pierwsze spotkanie

Kiedy już zdecydowaliśmy się postawić na konkretnego prawnika, udajmy się na pierwszą rozmowę konsultacyjną. Jest to moment, kiedy powinniśmy zadawać jak najwięcej pytań, nie tylko po to, aby dowiedzieć się klaruje się nasza sytuacja, ale też dlatego, aby przekonać się o metodach pracy fachowca.

W sytuacji, kiedy koniecznością staje się rozwód adwokat powinien być odpowiednio wyspecjalizowany – najlepiej w prawie rodzinnym. Jeżeli okaże się, że jest to prawnik, który zajmuje się raczej sprawami innego typu, przekonajmy się czy będzie w stanie poradzić sobie ze sprawą rozwodową. W przeciwnym wypadku, zaleca się jednak wybór innego.

Nie bójmy się pytać o staż pracy i doświadczenie, chociaż może się to wydawać dość krępujące, w końcu w naszej gestii leży to, aby współpracować z odpowiednio przygotowanym adwokatem. Z drugiej strony, wcale nie jest powiedziane, że młody prawnik powinien być przez nas skreślony. Bardzo często, kiedy zależy nam na dużym zaangażowaniu w sprawę, to właśnie świeżo upieczony absolwent studiów prawniczych, będzie lepszym rozwiązaniem.

Rozwody w Polsce odbywają się niestety często, dlatego też specjalistów w tej dziedzinie jest wiele. Naszym zadaniem jest jednak wyłonić takiego, który będzie w stanie nam dostatecznie pomóc.