Każdemu z nas zależy na swoim zdrowiu. Chcemy o nie dbać, czuć się dobrze, wyglądać dobrze i w pełni korzystać z życia. Jednak nie zawsze wiemy jak to zrobić. Warto zainteresować się zdrowym odżywianiem, które jest podstawą jeśli chcemy być w stu procentach zdrowi. By dobrze się odżywiać trzeba poświecić wiele czasu, aby znaleźć odpowiednie produkty lub warto to sobie jakoś ułatwić i skorzystać z firm takich jak Warszawa catering. Zdrowie to jedna z podstawowych wartości, które są dla ludzi najważniejsze. Chcemy się nim cieszyć jak najdłużej i tego zazwyczaj sobie życzymy.

Oto kilka istotnych faktów, które pomogą zachować nam zdrowie i dobrą kondycję organizmu do końca życia. Pamiętajmy o nich i starajmy się wdrożyć je do swojego życia.

Przede wszystkim sen! Podczas snu nasz organizm odpoczywa i się regeneruje.

Dorosła osoba powinna spać nie mniej niż 4 godziny, ale też nie więcej niż 8 godzin. Przykładamy szczególną wagę do wysypiania się. Podczas snu regenerują się tkanki, więcej krwi napływa do mięśni, wzmaga się synteza białek i produkcja hormonów. Sen jest więc nam potrzebny jak tlen. Pozwala zregenerować się zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Sprawia, że następnego dnia możemy dobrze funkcjonować. Bez snu nasz organizm byłby wycieńczony i zaczął szkodzić sam sobie, po prostu się broniąc.

Papierosy skracają nasze życie. Jeden wypalony papieros skraca nasze życie o pięć i pół minuty!

W dymie tytoniowym jest ok. 4 tys. substancji, z których aż 40 stanowią  substancje rakotwórcze o których tak wiele mówi się w ostatnich latach. Nikotyna zabija antyoksydanty, dlatego palenie papierosów przyspiesza rozwój miażdżycy oraz innych chorób. Palące kobiety o ok. 2 lat wcześniej przechodzą menopauzę. Nikotyna przyspiesza również rozwój osteoporozy (po 10 latach nałogu o 2 proc. mniejsza jest gęstość kości niż u osób niepalących). Skóra palacza szybciej się starzeje. Jak dowiedli amerykańscy naukowcy, rzucić palenie warto w każdym wieku. Już po 3-9 miesiącach ustępują kaszel, zadyszka i problemy z oddychaniem. Pięć lat abstynencji zmniejsza ryzyko ataku serca o połowę w stosunku do osoby nadal palącej. Po dziesięciu latach ryzyko raka płuca jest mniejsze o połowę niż u palacza, a ryzyko zawału serca jest takie samo jak u osoby, która nigdy nie paliła.

Zadbajmy także o “komputer pokładowy” naszego ciała.

Pamiętajmy także o ćwiczeniu naszego mózgu, ponieważ pomaga to w radzeniu sobie z codziennymi problemami. Najprostszą metodą ćwiczenia mózgu są rebusy, krzyżówki, testy oraz stałe pogłębianie swojej wiedzy! Czytajmy zatem jak najwięcej w trosce o swój mózg, stale się rozwijajmy i nie pozwalajmy na czynności, które nas otępiają.

Paliwo dla organizmu czyli zdrowe odżywianie. Trochę o usługach cateringowych – sposobie na ułatwienie sobie życia.

Nie zapominajmy jednak o zdrowym odżywianiu! Żeby nasz organizm dobrze funkcjonował powinniśmy dostarczać mu niezbędne składniki mineralne. Bo przecież żadna maszyna nie działa bez odpowiedniego paliwa! Jeśli jednak nie lubimy, bądź nie mamy czasu gotować warto pomóc sobie cateringiem. Firmy cateringowe w warszawie oferują bardzo bogatą ofertę, bez problemu znajdziemy najlepszy catering dla siebie! Catering może być również tani. Szukajmy zniżek oraz atrakcyjnych promocji.  Coraz więcej ludzi korzysta z usług cateringowych, warto zainteresować się taką opcją bo to naprawdę fantastyczne rozwiązanie!